Teknik Destek

IT destek ve bakım hizmetlerinin kapsamı; kritik teknik servis hizmetlerinden, bütüncül insan kaynakları yönetim hizmetlerine kadar oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Uzman ve sertifikalı personelimizle, firmaların gerçek işlerine odaklanması sağlanarak, bilgi teknolojileri konusundaki tüm ihtiyaçları için, teknik destek ve bakım hizmeti sunulmaktadır.

Bunun yanı sıra, teknolojik altyapının standartlara uygun ve bir bütün olarak çalışır durumda bulundurulması da teknik servis hizmeti bağlamında ele alınan çalışmalar arasındadır

İşletmelere; sahip oldukları ürünlerinin, markası ve modeli ne olursa olsun, işlerinin devamlılığını sağlamak ve ani ihtiyaçlar doğrultusunda kesintisiz ve acil destek sunabilmek için sözleşmeli hizmetler sunulmaktadır
 
Telefonda Destek Hizmeti
Sözleşmeli müşterilerimizden çağrı geldiği anda, teknik personelimiz derhal müşterinin talebini ve destek koşullarını inceler. Eğer telefonda çözülebilir bir durum söz konusu ise, sorun çözülür. Talep telefonda karşılanamıyor ise, müşteriye destek koşulları çerçevesinde, yerinde destek hizmeti verilir.
 
Uzaktan Destek Hizmeti
Sunucu veya ağ (network) sistemleri için alınmak istenen teknik destek, internet üzerinden, uzaktan erişim (Alpemix) yoluyla sağlanır.
 
Yerinde Destek Hizmeti
Müşterilerin sorunlarına, sözleşme koşulları çerçevesinde, yerinde destek verilir. Sorun giderilerek, talep yerine getirilmiş olur.
 
Periyodik Bakım Hizmeti
Periyodik bakım hizmetini alan müşterilere, sözleşme kapsamındaki ürünler için, sözleşmede belirten aralıklarda genel bakım hizmeti verilir. Periyodik bakım sırasında cihazların kontrolleri yapılır, varsa arızalar giderilerek, fiziksel bağlantıları kontrol edilir. Bu sayede arızaya sebep olabilecek durumların önüne geçilmiş ve performansın korunarak iş devamlılığı sağlanmış olur.